Представлена праця є колективним системним дослідженням, яке ставить за мету осягнення складного процесу становлення і розвитку вітчизняного кінематографу протягом ХХ ст. Головною ідеєю видання є поглиблення та систематизація знань на вищевказану тему. В основу роботи покладено логіку та специфіку історичного руху самого кіно процесу. Книга доповнена фотоматеріалами, наданими архівом Національного центру О. Довженка та власниками приватних зібрань.
Представлена праця є результатом наукових досліджень поступу українського образотворчого мистецтва ХХ та перших років ХХІ століть. Видання складається з двох книг. У першій книзі аналізується творчий процес та художні явища в Україні 1900-1950-х рр. Запропоновані дослідження демонструють об’єктивну науково-культурологічну й філософсько-парадигматичну картину аналізованих історико-культурних процесів.
Представлене видання є першою за багато років спробою колективу українських театрознавців комплексно дослідити сценічну практику в Україні ХХ ст. У праці систематизуються факти та явища театрального процесу, подаються та обґрунтовуються основні моделі його функціонування в культурному контексті століття. Книга складається з 4-х розділів, кожний з яких описує окремий часовий проміжок.